Instagram Hikayeler, Birden fazla hikaye ekleme, profil etiketleme nasıl yapılır?

Instagram Hikayeler, Birden fazla hikaye ekleme, profil etiketleme nasıl yapılır?
Instagram Son yıllaren popüler sosyal medya araçlarından biri de Instagram. Her uygulama da olduğu gibi her geçen gün yeni özellikler ekleniyor. Uzun süredir kullanan kişiler zamanla eklenen özlelikleri takip etse de bir anda Instagram kullanmaya başlayanlar bu özellikleri çözmekte zorlanabiliyor. Bunlardan biri de Instagram hikayeler. 

Instagram Hikayeler
Instagram, mobil cihazlarla çekilen resimlere filtreler ekleyerek takipçilerle paylaşma özelliği ile popüler olmuştu. Zamanla farklı özellikler barındıran yeni uygulamalar geniş kitlelerler tarafından ilgi görüncü Instagram'da daha önce Snapchat uygulamasının çok sevilen hikayeler özelliği kullancılara sundu. Snapchat'te olduğu gibi Instagram'da bu özellik çok beğenildi. Instagramın bu özelliğine bir çok kullanıcı çok çabul adapte olurken bir çok kişi bu özelliğin tam anlamı ile ne işe yaradığını nasıl kullanılacağını kavrayamadı. Instagramda iyi bir takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsanız muhakkak kullanmalısınız. 
Instagram Hikaye ekleme
Instagram uygulamasında sol alt köşedeki ev simgesine tıklayarak ana sayfanıza gelin. Sol üst köşedeki profil resminizin yanında artı butonu olduğunu göreceksiniz. son 24 saat içinde bir hikaye ekledi iseniz + simgesi olmayacaktır. + simgesine tıkladıktan sonra açılan sayfa da  kameradan fotoğraf ekleyebilir, galeriden daha önce eklediğiniz bir resim ya da videoyu ekleyebilir ya da boş bir sayfada mesaj ve ınstagram kütüphanesinden çizim ve animasyonları paylaşabilirsiniz. 
Instagram Hikayelerde Kişi etiketleme
Kişi etiketleme, harhangi bir Instagram kullanıcısının hesabını hikayerlerde paylaşmaktır. Instagram kullancı hesap adları @ simgesi ile başlar. Instagramda hikayeler ya da bir paylaşımda bir kişiyi etiktlediğiniz de etiketlenen kişi etiketlediğinize dair bilgilendirirlir. Bu özellik genelde iki amaçla kullanılmakta. 
1-Popüler kullanıcılar başka bir hesabın reklamını yapmak için için
2-Hikaye ya da paylaşımdan diğer kullanıcıları haberdar etmek  için. 

Etiket nasıl eklenir? Hikaye ekeleye girin. Eklemek istediğiniz göresel ya da metinleri ekleyin. Sağ üst köşedeki Aa sümgesine tıklayıp (yazı ekleme) yazmaya @simgesi ile başlayın. Yukarıda Instagram hesap izimlerinin @ simgesi ile bağladığını belirtmiştim. Bu simgeyi girdiğinizde instagram bir kişi profili paylaşılacağını yani etiketleneceğini anlar. Hesap ismini yazmaya devam ettiğiniz de uygun hesap isimleri altta listelenemeye başlanacaktır. Devamında isterseniz listeden seçim yapabilir ya da tam profil ismini yazarak sağ üst köşeden Bitti düğmesine basarak paylaşabilirsiniz. 

Instagram'da Birden fazla Hikaye ekleme
Hikayeler özleliği kullanıcolar tarafından ilgiyle takip edilen bir özellik. Dolayıs ile bazı kullanıcılar çok sayıda hikaye ekleyerek daha aktif kullanmaya çalışıyorlar. Fenomen hesapları incelerseniz bazılarının her gün ondan fazla hikaye eklediğini farkedersiniz.  
Birden fazla hikaye eklemek için ınstagram ana sayfasında profil resminize tıklayın. Daha önce eklediğiniz hikaye gösterilecektir. Gösterim bitmeden sol alr köşedeki Fotoğraf Makinesi simgesine tıklayın. Üstte ekli olan hikaye ve sağında da ikinci ya da daha fazla hikaye eklemek için fotoğraf makinesi simgesi göreceksiniz. alt kısımda ise hikayenizi görüntüleyen kişileri vs. bazı bilgileri bulacaksınız. Fotoğraf makinesi simgesine tıkladıktan sonra açılan yeni sayfada normal hikaye ekleme işlemi yapabilirsiniz. Daha çok hikaye eklemek için aynı adı tekrar edebilirsiniz. 

instagram hikayeler

Etiketler